| anonim_4396 a întrebat:

Ce trucuri pentru cresterea rapida a parului stiti?(testate, care functioneaza)

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu cred ca poti forta ceva ce nu este genetic, doar sa il ajuti stimulandu-l, foloseste masca naturala din ulei masline+ galbenus de ou+vitamina A faci o maioneza si o aplici pe par, apoi invelesti capu in folie si stai cat poti tu 3-4-5 ore apoi te speli normal, foloseste ulei de ricin, infuzie de ceai din urzica, frunze de nuc..regenereaza-ti parul o data pe luna, adica sa iti tunzi din varfuri sa te tunda cineva care este usor la mana. poate nu vor fi efecte vizibile imediat, dar rau nu iti poate face, si eu folosesc aceste mici trucuri naturale si sunt multumita.
O seara bunahappy

| Consumptive a răspuns:

Eu am vrut inainte de o vacanta la mare parul mai lung si mie mi-a crescut urmand acesti pasi:
1.Renunta la placa/ondulator si de preferat uscatorul de par, il usuci cu prosopul, sau daca vrei sa il usuci, incearca o temperatura scazuta sau aer rece.
2.O data pe saptamana sau din doua in doua saptamani fa-ti o masca cu o lingura de ulei de ricin, o lingura ulei de masline, un ou si optional doua linguri de lamaie.Eu avand parul mai lung dublam cantitatile, acum depinde si ce lungime are parul tau. Apoi stai cu masca respectiva in jur de 2-3 ore...cu cat mai mult, cu atat mai bine.
PStongueoti alege si alte tipuri de masti corespunzatoare tipului tau de par, eu doar ti-am dat un exemplu.
3.Trebuie sa te tunzi la o anumita perioada de timp, eu de exemplu ma tund din doua in doua luni pentru ca nu prea mi se toaca parul mai devreme. Oricum, ideea cum ca daca nu te tunzi iti creste parul este o prostie, cu cat este mai tocat si uscat, cu atat mai greu creste parul.
4.Foloseste un sampon corespunzator tipului tau de par.
Totusi orice ai incerca trebuie sa stii ca in mai putin de o luna nu iti poate creste parul miraculos.Mie de exemplu mi-a luat in jur de o luna ca sa vad si rezultatele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti poti impleti parul intr-o coada sau in mai multe codite. Eu nu am incercat, dar a incercat o colega si i-a crescut destul de lung.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cu ulei de masline.
Iei putin ulei si il aplici in tot parul.
Il lasi ceva timp apoi faci dus.
Cred ca o data pe zi sau chiar mai rar poti face asta.
Eu am auzit ca functioneaza.
Succes!

| LaFleurBelle a răspuns:

Gazul, face minuni, te scapa si de matreata ( daca ai) singurul dezavantaj este ca miroase cam tare. Dar te asigur ca functioneaza! eu imi dau in fiecare luna, ma clatesc cu gaz dupa o spalare si imi creste f f repede si e f sanatos!

| dreea a răspuns:

Uleiul de ricin.il gasesti in orice farmacie si plafar e foarte bun si costa maxim 5 lei.

| HappyAngel16 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin de la farmacie...din cate am auzit e bun pentru cresterea parului si e vreo 3 lei si ceva. Funda?