| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum as putea sa scap de punctele negre de pe nas? Stiu ca exista crema cu carbune activ, dar ma intrebam daca pot scapa de ele printr un ceva home made.

Răspuns Câştigător
| Kimberly2005 a răspuns:

Buna! Uite cateva idei:
1. Poate pare ciudat, nu stiu daca functioneaza, dar am auzit ca LIPICIUL LICHID aplicat pe punctele negre si lasat pana se usuca, apoi dandu-l jos, scoate punctele negre.
2. Masca din ALBUS DE OU SI SERVETELE. Dai niste servetele prin albus, le pui pe punctele negre, apoi aplici din nou albus peste. Lasi pana se usuca (se va intarii) si dai jos.
3. Masca din GELATINA si LAPTE. Asta chiar functioneaza (mie mi-a mers). Amesteci un pliculet de gelatina cu 3 linguri de lapte, pui la cuptorul cu microunde (daca nu ai cred ca merge si pe aragaz) vreo 15-20 sec. apoi o aplici pe zona cu puncte negre si astepti cam 30 min, pana se usuca si o dai jos. Insa este dureroasa, dar rezultatul merita. Poti pune in ea si o lingurita de miere.
4. Alta metoda ar fi BENZILE PENTRU PUNCTE NEGRE pe care le gasesti in farmacie si costa in jur de 10 lei.
Sorry, dar altele nu mai stiu, sper ca te-am ajutat. Daca nu iti sunt de folos cauta pe internet. Sigur gasesti una care merge!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Poți încerca o masca cu bicarbonat de sodiu...eu folosesc destul de des.

| GalwayGirl a răspuns:

Fiecare persoana este frumoasa in felul ei!