| George12356456 a întrebat:

Daca mie îmi place cum arat chel, iar multi oameni din jur se amuza pe tema asta, ce ar trebui sa fac? Știu că părerea mea contează, dar totuși contează și a celorlalți, sa fim sinceri. Aștept păreri.

Răspuns Câştigător
| Ale5184 a răspuns:

Fa ce vrei, cum vrei. Lumea oricum te judeca, ba ca esti chel, ba ca ai parul nearanjat, ba ca ti l-ai vopsit nu stiu cum. Daca tie iti place, e suficient. Nu le da importanta altora.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te amuzi si tu cu ei. Eu rad impreuna cu colegii mei de munca care sunt cheliosi. Si chiar ne amuzam bine.

| Celcestietot a răspuns:

Daca vrei te tunzi, daca nu, nu happy.

| OldSoul a răspuns:

Aici tie doar de tine.
Daca tu esti impacat cu ideea ca esti chel, chiar nu conteaza ce cred ceilalti.
Dar cat timp ai unele remuscari, nu prea poti sa te accepti asa, chiar de-ti sta bine, si din cauza asta e posibil sa se amuze de tine.
In mod normal, cand cineva se amuza de tine, ar trebui sa te amuzi si tu cu ei pe aceeasi tema, asta te ajuta mult mai mult sa treci peste, sa-ti maresti increderea de sine, ba chiar, amuzandu-te pe seama ta, o sa pari mult mai "admirabil" in ochii celorlalti.

| Bizon95 a răspuns:

Eu m-as rade in cap
e la moda
si nu mai se numeste ca esti chel, pentru ca nasol arata fire de par pe langa zona... STRALUCITOARE, daca nu ai nici un fir in schimb nu mai e naspa

| laSoledad a răspuns:

Nu. Important e cum iti place tie. Atata timp cat nu ranesti pe nimeni cu opiniile si actiunile tale, parerea lumii nu conteaza. Conteaza sa te simti tu bine pin pielea ta.

Si inca ceva. Tu spui ca oamenilor din jurul tau nu le place sau se amuza pe tema ca esti chel, iar din asta ai dedus ca lumii nu ii place ca tu esti chel. Acolo e o eroare de rationament. Una e sa creada grupul mic din jurul tau ca nu arati bine chel si alta e sa creada asta intreaga lume, deci nu exagera. Sunt oameni care te vor aprecia si chel, atata timp cat nu arati foarte, foarte rau. Oricum, mai bine decat un om cu cancer sigur arati, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Se vor gasi si oameni care sa te placa pentru cine esti si pentru cum te expui tu lumii. Iar pe oamenii care te plac doar pentru cum vor ei sa te expui (vezi diferenta?) lasa-i in pace, treci mai departe la lucruri mai serioase.

| Eduard619 a răspuns:

Tunde-te. părerea lor e kk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea celorlalți nu contează, important e să îți placă ție. Gusturile nu se discută.

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Daca tie iti place asa ft bine, dar trebuie sa recunosti ca padurea cu copaci arata mai bine decat defrișata...

| laSoledad a răspuns (pentru Goddessss):

Atata doar ca parului capilar ii ia mai putin timp sa creaca la loc (ceea ce ii permite sa experimenteze chelia), pe cand copacilor le ia mult mai mult timp sa creasca la loc daca cineva experimenteaza defrisarea...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Goddessss):

Numai ca parul nu se poate numi o padure. Inexistenta lui nu deranjeaza pe nimeni, pe cand inexistenta copacilor afecteaza pe toata lumea.

| Goddessss a răspuns (pentru laSoledad):

E doar o parere personala atata tot.
laughing
sincera sa fiu, dupa ce se rade 0, parul lui creste mai frumos si mai stralucitor...

| Goddessss a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

E doar opinia mea. Gen el ne a intrebat părerea noastra si asta e. Fiecare suntem diferiti.
Gen, daca se tunde la 0, este adevărat ca o sa aiba un par mult mai frumos, dar in rest nu imi place chel tot timpul.
El poate sa faca ce vrea. Si eu vreau sa ma vopsesc in viitor verde sau albastru, desi si cei din familia mea o sa ma "judece". I don't care.

| C4rm3nita a răspuns:

Cel mai important este sa-ti placa tie,nu altora, daca tu te simti bine in pielea ta, nu conteaza ce zice lumea, nu traiesti cu lumea, lasa-i sa rada poate o sa lesine?