| Derius a întrebat:

Salut,de puțin timp am achiziționat o pereche de adidași Nike din piele ecologica,dar după ce am început sa merg cu ei la plimbare s-a făcut acea dunga în față dar de ce,imi puteți spune dacă pot scapa de ea sau de ce s-a făcut? Ms, funda

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Pielea ecologica" este un inlocuitor de piele, versiune mai ieftina.
Nici un comerciant nu este interesat sa vanda marfa care tine o viata.

"Pielea ecologica" este formata dintr-o panza impregnata si vopsita, facut astfel incat seamana foarte mult cu pielea adevarata (cand e nou), dar rezistenta este mai scazuta (sa cumperi si altul, la anul sau cand se strica).

Daca vrei sa-ti cumperi marfa rezistenta, trebuie sa alegi marfa din material de calitate, facut rezistent, dar acele marfuri costa mult mai mult decat o imitatie de moda...

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi, daca nu-i purtai deloc si-i puneai in vitrina, nu se faceau dungi si nici nu se murdareau laughing

| denisTiky a răspuns:

Pentru ca ai indoit piciorul dragul meu... De aceea s-a facut doamna dunga care din pacate v-a ramane permanenta

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Surpriza! La toti adidasi din piele se face dunga aceea de zica ca sunt crapati, totusi nu asa de repede ca la tine.
Ori nu este piele si este vinilin.