| SuntEu24 a întrebat:

Salut! Este normal ca barba sa cresca foarte aproape de ochi? Adica am niște par care creste aproape sub ochi. Ma întreb oare asa o fi la toti bărbații si cand se barbieresc il taie sau doar mie imi creste par sub ochi?
Si inca o întrebare!
De unde pana unde creste barba pe fata? De la perciuni in jos pana la gat? Eu am par si mai sus de perciuni aproape pana la sprâncene. De la coltul sprâncenei am niște firicele care se prelungesc pe toata fata si chiar in apropierea ochiului.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este la fel la toti barbatii.
Unii au par mai mult si pe fata si pe corp, altii mult mai putin, depinzand de mostenirea genetica de la tatal tau, dar si de hormonii tai, care infleunteaza cresterea parului pe tot copul, inclusiv barba.

| relian a răspuns:

Poate esti tu mai paros laughing de regula nu trebuie sa creasca mai sus de pometi,deci de sub pometi in jos.
Asta e,mostenire din vremuri demult apuse.Cei mai multi barbati nu sunt cum spui ca ai fi tu,asa ca stai linistit,cel putin acu, ca mai tarziu o sa fie si mai naspa, o sa iti creasca par si prin urechi, mai mult decat aia cum, ala din cap o sa cada si creste asta pe fata, pe corp la greu laughing

| Frank51 a răspuns:

Da, la unii bărbați le creste părul în zonele specificate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca suferi de hipertricoza, e genetic.
Poți merge la un dermatolog, dar o sa îți spună probabil aceeași chestie, și îți va da sa faci niște analize hormonale.