| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea : Cu sau fara barba in clasa a-9 a?
Mi-a crescut fara sa ma barbieresc,de la perciuni pana la barbie,fire vizibile, in jur de 2 cm,si dese (Sa nu ziceti ca ar fi una superficiala,invizibila)
Deci,sa ma barbieresc mai des,sa nu o las sa creasca, sau sa o las? Vreau o parere si de la o fatalaughing
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Odata aparut parul facial trebuie sa te barbieresti, ca doar nu vrei sa te calugaresti.
Acestea sunt chestii absolut normale in adolescenta, si nu este nimic anormal in a avea barba in clasa a-IX-a.
Doar ca inca nu este recomandat estetic/fizic sa iti lasi barba.(imagineaza-ti cum ar arata in privirea celorlalti un copil cu barba, nu e tocmai ok. Este parerea mea si trebuie tratata ca atare)
Si ca un raspuns la intrebare : FARA BARBA in clasa a-IX-a.

| Lovepinkpupyou a răspuns:

Da.o jos, parerea mea, barba te imbatraneste... si un baiat barbierit, frezat, aranjat da o impresie buna
O fata ar observa ca esti atent la felul cum aratiwinking

| Alexis593 a răspuns:

Pentru inceput, fara barba.Mai tarziu poti sa tii-o lasi.

| Ker0s3x a răspuns (pentru Alexis593):

Mai tarziu insemnand cati ani?happy