| smokeflame a întrebat:

Sunt baiat si am 17 ani. Intrebarea mea este daca puful de pe frunte si cel din zona pometilor este permanent. Pe frunte am niste firicele aproape incolore de aproximativ 2-3mm, iar in zona inferioara a pometilor sunt cateva firicele putin mai lungi. Daca ma barbieresc in zona asta va creste mai des si mai gros sau va ramane puf? Legat de frunte, este normal sa am fire de par acolo sau ar trebui sa fac ceva in legatura cu asta. Multumesc!

1 răspuns:
| AvramCodrut a răspuns:

Toti adolescentii au acel puf. Dupa un timp va dispărea. Nu gasesc nici un motiv să-l bărbierești. Nu stiu sigur daca va crește mai des si mai gros -desi asa am auzit-, dar de ce sa te riști. Lasa-l acolo ca nu te incomodează.