| anonim_4396 a întrebat:

Salut fetelor! Imi spal parul cu sampon si balsam. Dupa fiecare spalare imi las parul sa se usuce fara feon si se face valuri-valuri.Dar dupa ce ma piepten parul se face drept.
Ce pot face sa ramana in valuri fara placa,ondulator sau bigudiuri? Va rog, raspunsuri serioase.Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| blueangel2001 a răspuns:

Buna Treetreew motivul pentru care parul tau sta drept si nu are volum e pentru ca folosesti balsam.Balsamul iti fura volumul.Asa eram si eu foloseam balsam dar acum nicidecum nu folosesc eventual dupa ce e ud parul dupa ce te-ai spalat impletesteti-l in multe cozi usca-l cu uscatoru asteapta putin si o sa ai parul cret bafta!

4 răspunsuri:
| Zambete89 a răspuns:

Doamne ce as vrea si eu parul drept... il am super cret si pentru aranjare folosesc spuma de la avon pentru definirea buclelor si sampon pentru par cret.

evenso
| evenso a răspuns:

Dupa ce te speli, te piepteni pui un pic de spuma fixativa si ti-l aranjezi cu mana, apoi lasi sa se usca asa, dupa ce s-a uscat aranjezi parul doar cu mana din nou.

| BlackVeil a răspuns:

Nu mai folosi balsam, si dupa spalare, cand este ud prinde-l in coc si stai asa cu el pana se usuca, chiar si pana a 2-a zi.

| PinkSugar a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap dal cu spuma si dupa aia impletestel si dupa aia cand ii dai drumul o sa ai valuri si vezi cum iti sta ...si daca mai trebuie mai date cu spuma o data sau gel ....la mine merge