| bebelinnAa a întrebat:

Buna TPU, am auzit c ate la frunzele de nuc(cand le fierbi )acel suc iti inchide parul la culoare
Cum il aplic...adica ma spal cu acel suc de nuc si apoi il las sa se usuce?
Sau ma spal cu sucu' de nuc si apoi ma spal cu sampon si balsam?

Funda pentru cele mai concrete raspunsuri:*

2 răspunsuri:
| trompeta a răspuns:

A incrcat un prieten...a facut la mai multi chestia asta si a iesit dar au existat si nereusite adica depide de cantitatea de iod din frunze. Daca nu mergi pe mana unui specialist nu increca crede-ma o sa regreti. Funda? :*

| inna13nov a răspuns:

Eu am auzit ca daca te speli pe cap cu apa fiarta si frunze de nuc iti face parul mai rosu nu il inchide la culoare.In fine... Te speli cu acel suc si apoi il lasi sa se usuce. Asa am facut si i-a dat parului o nuanta de rosu...doar la lumina se vedea pentru ca eu sunt bruneta dar daca ai parul deschis la culoare ti se va face mai rosu. Fundabig grin?