| anissa a întrebat:

Salut.imi puteti da un tabel sau ceva in genu`pentru marimi la pantaloni ...am gasit pe un site niste pantaloni foarte draguti dar erau marimile 3, 5, 7, 9 si 13 sunt marimi tu.ca. cred...cum sunt aceste marimi in Romania? multumesckiss

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| spyceygirl a răspuns:

Hmm ...stiu ca marimea 7 inseamna intre 26-27 la blugi. sper ca ma intelegi...sau 36-38 chiar 40(nu stiu sigur daca si 40) la fuste(elegante) si pantaloni(din material, stofa)... sper ca am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ai raspuns la o intrebare pe care mi-o puneam de mult, exista marimi standard?, nu, fiecare le pune cum doreste, am intalnit cel putin 5 tabele de masuri.

| webbusiness23 a răspuns:

Exista mai multe tipuri de marimi pentru diverse tari / continente. Uite aici un tabel de conversii marimi la imbracaminte, incaltaminte, etc: http://www.magazinoutdoor.ro/......si-palarii