| IchigoWolf a întrebat:

Salut.Imi puteti spune ce metode de vopsire a parului sunt in afara de "metoda veche" cu pasta aceea in cutie care se gaseste la orice chiosc? Scuze descrierea, mai simplu nu stiu sa zic :)). Oricum, am auzit si de un fel de "clei" cica care se gaseste la farmacie. Dar as vrea sa aud cat mai multe metode.De la cere care tin numai cateva saptamani pana la cateva luni :). Si inca ceva... daca vreau sa-mi fac parul albastru de exemplu, sa-mi iasa albastru(asa: http://davedevine.files.wordpress.com/2010/04/miyavi.jpg ) si nu vreo culoare aproape inexistenta(gen asa : http://img690.imageshack.us/i/whatwouldhappenifiusebl.jp g ). FUNDA pentru cel mai detaliat(si folositor desigur) raspuns +vot
Multumesc anticipat :D

Răspuns Câştigător
| Loree a răspuns:

Pai eu nu stiu cu ce ai putea sa te vopsesti albastru. adica depinde ce culoare naturala ai la par. Daca esti blond/a poti folosi albastru de metil, dar pe par mai inchis, din cate stiu eu, iese gri sau verde. Ai putea sa te vopsesti cu violet de gentiana care e violet, desigur. iese fain, mai ales daca esti blond/a.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Loree a răspuns:

Pai nu ai decat sa te vopsesti blonda si dupa torni albastru de metil, dar mai bine mergi la un salon si te descurca tipele acolo. cred ca o sa ai rezultatul dorithappy
Good luckwinking

| IchigoWolf explică:

@Loree: Uups,ai dreptate, am uitat sa mentionat, greseala mea.Am parul castaniu- blond inchis.Dah, m-am gandit si eu la chestia cu albastru de metil big grin.Insa iese prea inchis din pacate...ori ma vopsesc blonda si apoi torn albastru' de metil laughing. Oricum, vreau sa mai aud si alte sugestii.Asteeeept big grin