| andii a întrebat:

Imi puteti spune ceva cure de slabit?batting eyelashes am 1.68 si 60 kg.Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Mie mi se pare ca esti ok dar daca slabestui mai mult de 3 kg sa stii ca nu e bine. Poti incerca urmatoarele diete:

-Dieta balerina(se slabeste 1 kg pe zi)
http://www.infoslabire.ro/......pe-zi.html

-Dieta Daneza:
http://dieta-daneza.oneden.com/

-Dieta Montignac:
http://dieta.romedic.ro/diete/Dieta_Montignac_0679.html

-Dieta Atkins:
http://atkins.binews.ro/

-Dieta Nicoleta Luciu:
http://web13.net/......acasatvro/

-Dieta south beach:
http://www.culinar.ro/......interzise/

! Nu uita de SPORT.Chiar daca tii toate dietele din lume si nu te misti si nu practici un sport nu iese nimic uite ce sporturi poti face pentru a slabi:

Aerobic
Aeromodelism
Aikido
Alpinism
Atletism
Arte marțiale
Automobilism
Badminton
Balet
Baschet
Baseball
Biatlon
Biliard
Bob
Box
Bowling
Bridge
Caiac-canoe
Canotaj
Carting
Călărie
Ciclism
Cricket
Culturism
Curling
Dans
Darts
E F G H
Echitație
Fitnes
Fotbal
Fotbal american
Fotbal tenis
Formula 1
Futsal
Gimnastică
Go
Golf
Haltere
Handbal
Hochei pe gheață
Hochei pe iarbă
Hochei subacvatic
Înot
Judo
Karting
Karate
Kick-Box
Kitesurfing
Lupte
Motociclism
Natație
Oină
Olimpism
Orientare
Planorism
Parapantism
Parașutism
Patinaj artistic
Patinaj viteză
Paintball
Pentatlon
Pescuit
Petanque
Polo
Popice
Raliu
Role
Rugby
Rugby subacvatic
Sanie
Sărituri cu schiurile
Scrabble
Scrimă
Scufundare
Scufundare liberă (în apnee)
Skeleton
Snowboard
Snooker
Speologie
Streetball
Sport electronic
Sumo
Șah
Schi
Surf
Tae Bo
Taekwondo
Tenis de câmp
Tenis de masă
Tir
Tir cu arcul
Tir dinamic IPSC
Tir subacvatic
Triatlon U V W X
Unifight
Vânătoare subacvatică
Volei
Wrestling
Yachting

Stiu ca nu toate sunt de fete dar poti incerca orice sport iti place tie din toate sporturile de aici.Sau daca chiar nu vrei sa faci sporturi. Poti merge cu prietenele cu bicicleta si rolele sau intr-un tur al orasului la shopping.Sa stii ca si mersul foarte mult slabeste.
Poti sa sari coarda prin casa sau prin parc. Te poti duce la o sala de fitness pana incepe scoala sau chiar si in timpul scolii pe la 16:00.
Sper ca raspunsul meu sa-ti fie de ajutor si sa te ajute sa slabesti dar nu foarte mult. Fundita? Kisses!:-*

6 răspunsuri:
| blackspell a răspuns:

Dimineata un pahar de ceai de papadie(rece)+ un pahar de apa rece in care pui o lingura de miere si o lingura de otet de mere. seara mai bei un pahar de ceai de papadie tot rece(temperatura camerei, nu cald). ssi putina miscare...adica nu sta in pat toata ziua, ajuta la tonifiere!

| Codruta a răspuns:

Dieta daneza :

http://dieta-daneza.oneden.com/

Dieta balerinei

http://www.infoslabire.ro/......pe-zi.html

Dieta dukan

http://www.romanialibera.ro/......83892.html

Dieta cu care Nicoleta Luciu a slabit 30 de kg – reteta de pe www.acasatv.ro

Dieta minune cu care Nicoleta Luciu a slabit miraculos 30 de kg
Compotul îl faci astfel: în 2 litri de apa pui 7 mere taiate cubulete sau felii si le fierbi compozitia pâna când se înmoaie putin merele.
Aceasta cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie facuta cu mai multe feluri de legume: telina, ardei, gogosar, morcovi, dar niciodata cartofi, orez sau fidea. Supa e buna si rece si calda. E de preferat sa manâci supa facuta de tine acasa si nu una de la restaurant, unde o mai prepara câteodata si din cele la plic, care contin zahar. Aceea, evident îngrasa.

Dimineata – o cana mare de compot. Dupa doua ore, daca îti este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La prânz si toata dupa-amiaza – câte o portie de supa de pui în care sa fie si o bucata de carne, ciocanele sau pulpe superioare, de pe care este important sa scoti pielitele.
Daca la un moment dat crezi ca nu mai poti mânca atâta supa, încearca un ardei iute si îti creste pofta imediat.

| Charger a răspuns:

O alimentație formată din fructe și legume, carne slabă de pui-vită-pește-curcan, cereale și pâine integrală, dulciuri dietetice de casă, ceaiuri depurative, brânzeturi și lactate degresate, etc.

Exercițiile fizice trebuie făcute zilnic, în 2 săptămâni se tonifică musculatura care după aceea apare și procesul de slăbire.

Toate exercițiile dau rezultate dacă sunt efectuate corect, încălzirea se face întotdeauna pentru a pregătii organismul de un efort susținut și pentru a combate febra musculară care apare la început și cu trecerea timpului cedează.

Mișcarea în aer liber, înot, ciclism, urcatul treptelor în ritm alert, fandări, genoflexiuni, abdomene, flotări, dans sportiv, sau ce îți place pentru a consuma caloriile.

Ultima masă să fie servită cel mai târziu la ora 19. 00 h, după această oră organismul funcționează în ritm mai lent și să nu uităm că pe timpul somnului apare și pierderea în greutate.

Toate adunate trebuie să învățăm să mâncăm nu să facem abuz.

Slăbitul trebuie făcut sănătos nu brusc deoarece riscăm să facem cunoștință cu efectul yoyo care la un moment dat cât am încerca să slăbim organismul se încăpățânează să mai elimine din surplusul său și atunci va fi rău.

Baftă.

Pa, pa. :*

| Psihologul a răspuns:

Stai un pic. Tu vrei sa devii anorexica? Cat vrie sa slabesti?
Incearca orice dar FARA pastile! Fara pastile ca mori!
Nu slabi prea mult ca te imbolnavesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andii, nu ai nevoie de cura de slabit, ai o greutate normala pentru inaltimea ta, nu spun eu, ci calculatorul care se pricepe.

Stai linistita!

| stryder a răspuns:

Cea mai eficienta cura de slabire este sa te abtii putin de la mancare,, la emisiunea acea cearta in bucate cu tot feluri de cure si diete in care se slabea greu dar "sanatos" dar nu a murit nimeni de infometare