| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU:*...ce cure de slabit >stit?:"

8 răspunsuri:
| Bessame a răspuns:

Buna! Eu am tinut dieta nicoletei luciu si am slabit 2 kg intr-o saptamana! o gasesti pe internet

| RandomGirl a răspuns:

Ai putea incerca un regim disociat care nu este atat de sever si chiar da rezultate! Eu l-am incercat si intr-o saptamana am slabit 3kg lejer cu doar putina miscare(mers). Este asa:
In prima zi cartofi fierti(poti sa pui si putina sare nu ai limita dar nu este cazul sa exagerezi)
In a II-a zi muschi de vita fiert( eu niciodata nu am mancat pentru ca nu imi place si am repetat prima zi)
In a III-a zi grepfruit(toata ziua, eu am adaugat si putina miere pentru ca nu prea imi place gustul)
In a IV-a zi iaurt( ar fi preferabil un iaurt slab dar eu am mancat iaurt de fructe pentru ca am zis ca este o zi de rasfat :D)
In a V-a zi peste fript sau fiert( eu am mancat ton de lene...)
In a VI-a zi iaurt+2 oua fierte( poti sa mananci cat iaurt vrei)
In a VII-a zi pui(fript sau fiert cum doresti tu dar sa ii dai jos pielita)
Pe langa asta nu am mai mancat dupa 6 si in fiecare zi am facut miscare(mers pe jos), iar in 3 zile am facut aerobic timp de 1 ora.
Chiar sper sa te ajute! Sa stii ca prima oara cand l-am tinut strict(mergeam si la sala) am slabit 5kg!
Ai grija dupa ce ai slabit ce mananci sa nu ti se depuna la loc si chiar dublu, important e sportul daca te duci la alergat macar o data pe saptamana pentru inceput o sa te simti bine si o sa te mentii in forma.
Inca un pont: bea multa apa pana la 2l daca poti si incearca sa bei un pahar inainte de masa si dupa masa, chiar te va ajuta la digestie.
Asta este o dieta rapida si te sfatuiesc sa nu o tii mai multe saptamani in sir pentru ca o sa ai carente de sanatate, iti spun din proprie experienta ca dupa 3 saptamani am avut ameteli dar am slabit ~8kg.
Poti sa o tii de mai multe ori dar macar cu 2 saptamani pauza.
Si mai stiu dieta asta http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4964/dieta-9-9.html dar nu am incercat-o...
Multa bafta!:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru RandomGirl):

De ce nu mai mananci dupa ora 6? straight face

| RandomGirl a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru ca ce manaci seara se depune cel mai usor, dar poti sa bei apa, ceaiuri si daca vrei ceva dulce te sfatuiesc sa mananci dimineata cand te trezesti sau seara cand te culci un ameste de 2-3 lingurite de miere+ scortisoara, le amesteci si le mananci, ajuta la digestie si cica ar ajuta si la slabit sunt diverse diete pe net bazate doar pe asta poti sa cauti.
Daca totusi nu poti sa nu mananci pana in 6 incearca sa iei ultima masa cu 2-3 ore inainte de culcare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RandomGirl):

De fapt, medical e cel mai bine ca ultima masa sa fie cu 2-3 ore inaintede culcare, chestia cu ora 6 e buna doar sa-ti fortezi stomacul si nu e recomanda deloc, e una din cele mai stupide obiceiuri "din popor"

| TheoCookiesChocolate2013 a răspuns:

Eu am uitat sa mentionez ca nu mai mananc dupa ora 6, nu am mai mancat chipsuri de 6 ani si nici fast food.happyincerc sa mananc sanatos..si imi place sa merg mult pe jos.happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheoCookiesChocolate2013):

Renunta la tampenia cu ora 6, e reteta perfecta pentru gastrita sau ulcer, ultima masa trebuie sa fie cu 2 ore inainte de culcare, INDIFERENT de ora.

VOrbeste cu un nitritionist sau medic, sa-ti explice mai bine.