| Goblinul a întrebat:

Salut.In curand voi merge la o nunta si am decis sa-mi cumpar o camasa eventual si un papion. Costumul este de culoare neagra(putin lucios). Pentru ce culori sa optez in ceea ce priveste camasa/papionul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lαrisα a răspuns:

Camasa alba, iar papionul poate fi aproape orice culoare. Dupa mine ar merge cel mai bine rosu happy dar poti alege ce culoare vrei tu.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Camasa alba sau lila (preferabil alba) si papion orice culoare numai alb (sau lila) sau negru nu

| eAnne a răspuns:

Camasa ca sa iasa in evidenta ar trebui sa fie alba, iar papionul negru, sau negru cu alb daca ai gasi ar fi perfect.

| JohnnyBi a răspuns (pentru eAnne):

Scrie in codul bunelor maniere ca, la barbati, negru la cravata/papion se foloseste doar la inmormantari si/sau daca esti mire. altfel NU

| Goblinul explică:

Sa va spun la ce m-am gandit si eu.Am zis sa aleg o camasa alba+cravata/papion de culoare alabastru aprins.E ok?