| ChickoBoy a întrebat:

Salut,
In SUA vad ca au aparate speciale pentru parul de pe corp, dar am inteles ca pot sa folosesc un clipper si un trimmer (sau un clipper care e si trimmer) - adica un aparat de tuns.
Se epileaza cineva asa? Ce aparat e ok sa-mi iau?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, eu. Am un aparat de tuns ceva mai îngust (o fi trimmer?), ceva elvețian, cu baterii. Merge... brici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clipper este masina de tuns, trimmer-ul este folosit pentru retusuri, pentru zone mai greu accesibile si care necesita ceva mai multa delicatete (perciuni, mustata, etc). Niciunul nu are treaba cu epilatul si se gasesc in Romania de foarte mult timp.