| anonim22333333 a întrebat:

Salut! Inca de mic,imi placea sa ma imbrac in costum,iar acum fiind la facultate,am inceput sa port pe la teste...
Am si eu o intrebare...
Oare are ceva daca merg daily in costum la facultate? Pentru ca n-am mai vazut pe nimeni...
Stiu ca fiecare se imbraca cum vrea, dar mi se pare putin ciudat sa merg asa, cu toate ca imi place...

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"are ceva daca merg daily in costum la facultate? "

e un semnal puternic cum că te respecți și la fel, pe ceilalți

| VoidEternal a răspuns:

N-are nimic, se vor uita colegii putin ciudat la tine, probabil o sa-ti auzi cateva glume, dar nu e un capat de tara. A, si o sa-ti uzezi costumul.
Pe mine sa ma indesi intr-un costum inseamna sa ma condamni la chin, but that's just me.

| ReddY25 a răspuns:

E chiar recomandat

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu are nimic.
Intr-adevăr, am colegi de genul la facultate și ii respect pentru ca rezista îmbrăcați așa o zi intreaga.
Dacă îți place și te simți bine îmbrăcat la costum mergi așa. La facultate se presupune ca ne maturizăm deci nu e locul de comentarii răutăcioase.

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns:

Nu știu la ce fel de costum te referi. În majoritatea cazurilor nu ar fi o problemă, atât timp cât nu este costum de halloween sau de tip "playboy".
Dacă te referi la costum office (sacou, cămașă, cravată și toate cele) este foarte acceptat de profesori.
Dacă te referi la costum vintage de model 1700-1800, cam bate la ochi, dar nu ar fi o problemă, depinde de profesori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În costum te îmbraci la birou indiferent unde lucrezi.

| Yparisa a răspuns:

Daca nu sunt costume simandicoase, e ok