| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o intrebare este neaparat sa porti costum de banchet? pentru ca eu urasc sa port costum si vreau sa ma duc in blugi dar prieteni spun ca o sa ma fac de rusine si ca trebuie sa merg in costum. in ce sa ma imbrac?

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Desigur, prietenii îţi spun să vii la costum de parcă ar sta ei în costum, nu tu.
Te duci cum te simţi tu comod căci banchetul, la urma urmei, este un motiv de distracţie nu de parada modei.
Te duci în blue jeans şi termini bâlciul.
La banchet, întâi de toate, TU trebuie să te simţi bine şi comod nu prietenii. Şi las' că n-arăţi ridicol mai ales dacă toată lumea te ştie aşa.

| LoveMusic a răspuns:

În costum. În blugi vei arata ridicol la banchet. Cel mai bine e în costum, alege unul pe plac, fă asta, totuşi!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Avand in vedere ca e un eveniment deosebit prietenii tai au dreptate, trebuie sa porti costum.

| psiholoaga a răspuns:

Ce prostielaughing Ce de norme... Aveti dreptate, e o seara deosebita...PENTRU EL! Asa ca nu vad ce sens ar avea sa poarte o tinuta pe care o uraste si care nu il reprezinta. Sor-mea a fost la banchet intr-o bluza si in blugi, cu multe codite impletite si s-a distrat super, asta dupa ce tot neamul ii facuse capul calendar ca TREBUIE (cica) sa poarte o rochie, ca de-aia e fata (de parca asta era scopul suprem al femeilor in momentul ala). Deci, nu "trebuie" sa te imbraci in costum, imbraca-te asa cum te simti bine, prietenii tai sunt varza daca te vor respinge pentru ce porti pe tine, in loc sa te accepte pentru cum esti. Distractie placuta!

| Quiss a răspuns:

Ia totusi o camasa daca mergi in blugi, nu te duce in hainele de toate zilele tongue

| CraZyKid`SiSi a răspuns:

Auzi... du-te cum te simti comod.nu ei iti spun cu ce sa te imbraci. tu hotarasti...nu-i lasa pe altii sa decida in locul tau. un prieten s-a dus in blugi si un tricou alb si nimeni nu a comentat.

| xlmpq a răspuns:

Eu anul trecut am stat vreo ora in costum atat si m-am dus acas sa ma schimb

| Mirela a răspuns:

I-ati niste pantaloni mai eleganti si un tricou [la tine ] sau pe sub camasaoh go on iti faci intrarea cu camasa. dupa cand ai chef ti. o dai jos si ramai in tricou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat sa mergi in costum la banchetthinking De exemplu tinuta mea pentru banchet e :pantaloni albi, camasa neagra, pantofi sport (de aia cu lac), vesta, si o cravata alba... Mi se pare super ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat sa mergi in costum la banchetthinkingDe exemplu tinuta mea pentru banchet e :pantaloni albi,camasa neagra,pantofi sport (deaia cu lac), vesta, si o cravata alba...Mi se pare super ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ia-ti un costum slim o camasa la fel si s-a terminat balciu...sa nu fie prea elegant o camasa alba cu cravata argintie si niste pantofiasa unpic mai eleganti si e super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi culmea sa te duci in blugi... E totusi o seara speciala.trebuie sa fii elegant.si gandeste-te ce parere o sa aiba altii despre tine daca nu vii imbracat elegaant

| okok a răspuns:

Stai linistit te poti imbraca cu o pereche de blugi si o camasa alba sau cu blugi un tricou alb cu un mesaj ceva, un sacou pe de-asupra si o pereche de tenesi, daca asa te vei simti in largul tau.Si-ti pot spune sigur ca nu vei arata ridicol iar fetelor le va place cum esti imbracat.Succes!