| biabb a întrebat:

La ce varsta trebuie sa se epileze o fata pe picioare si la mustata?

Răspuns Câştigător
| OanaAHrostea95 a răspuns:

Atunci cand consideri ca se vede urat si bineinteles daca si parinti tai sunt de acord.

7 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

De la vârsta la care simte nevoia să facă asta şi e pregătită. Dacă nu eşti sigură dacă ar trebui să faci asta, dar ai început deja să te întrebi eşti probabil destul de mare pentru a o face.Nu e nimic rău în a te epila, şi dacă o faci cu ceară părul va creşte din ce în ce mai subţire.Deci eu te sfătuiesc să vorbeşti cu mama ta despre asta şi, dacă te lasă, mergeţi împreună la un salon.happy

| DoarImpreuna a răspuns:

Sotia mea are 35 de ani. Nu s-a epilat niciodata si nu arata rau deloc. Daca incepi biabb trebuie sa ii dai bine inainte, eu cred ca nu-i nici o crima sa astepti mai mult. Chiar iti intra mustata in gură? te incurcă la sarutat? Ai timp drăguță pentru chestii din astea nu te grăbi.

| Wolfszeitt a răspuns:

Când este nevoie, când devine inestetic. Nu cred că este o vârstă prestabilită pentru asta, depinde de la om la om.

| ana233 a răspuns:

Cand vrei. Nu este obligatorie o anumita varsta.Toate suntem diferite. Daca esti pregatita fa-o chiar si acum.

| cry_7499 a răspuns:

Pe picioare te poti epila de prin clasa a7-a, chiar mai devreme in cazul in care parul este foarte negru si se vede urat. In cazul mustatii, cred ca poti astepta ceva mai mult timp pana sa ti-o iei(depinde si cat de vizibila este). In principiu, iti poti lua mustata prin clasa a9-a, poate a10-a, asta doar in cazul in care se vede foarte tare. Daca nu este foarte vizibila, las-o acololaughing, ca e data de Dumnezeu. Tu in ce clasa esti?big grin

| AnonimusEmmy a răspuns:

Depinde cand ii creste parul...
11-12,13-14 cam asa..depinde de tine
Cati ani ai?happy