| bigred96 a întrebat:

Salut, ma cheamă ioan si am 19 ani. Înainte nu aveam probleme cu coșurile, nici acum nu prea am, dar acum câteva zile am avut un punct negru sub ochi si am încercat sa l scot, dar in loc sa l scot mai rau am facut, s a facut ca un fel de furuncul mare si roșu. Au trecut vreo 4 zile si nu se observa nicio ameliorare. Ma puteți ajuta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un dermatolog sau la un chirurg, s-a infectat si poti sa-ti afectezi ochiul dacainfectia urca. Nu glumii, nu risca din prostie sa pierzi ochiul! Fugi, ca azi este vineri si sambata-duminica infectia poate urca direct si sa nu fie prea tarziu!
Medicul va face o injectie langa rana ca sa amorteasca, apoi o va curata ca sa scoata puroiul, dupa care iti va face un antibiotic sau iti va da ceva pe cale bucala.