| MatildaPetrini a întrebat:

Mi-am cumpărat o pereche de cercei simpli. A trecut o perioada lungă de timp şi s-au înegrit. Cum aş putea scoate de pe ei acea nuanţa de negru?

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai daca sunt de tinichea, nu mai ai ce sa le faci, dar daca sunt argint poti incerca ceva bicarbonat.

| MatildaPetrini explică:

Când am zis "simpli" am avut în vedere că nu's din argint sau aur.
Vă mulţumesc pentru sfaturi happy

| Kasia a răspuns:

Daca sunt din argint poti sa ii speli cu niste pasta de dinti si cu periuta de dinti. daca sunt din"tabla" arunca-i.

| Flaviucu a răspuns:

Ii pui intr-un pahar cu putin bicarbonat si ii lasi 20-30 vine, se fac ca noi.

| YONTU a răspuns:

Salut!
Ii lesi la inmuiat 30 min intr-o cana cu apa cu sare!

| Mihaitzz a răspuns:

Spala-i cu pasta de dinti!

Succes!

| Ralluca99 a răspuns:

Bicarbonatul este solutia! Pui putin intr-un pahar cu apa minim 15 minute si dupa ii pui maxim 7 minute la frigider! Nu ar trebui sa mai fie negrii!

| Kisssssss a răspuns:

Ii poti lasa o ora sau mai mult intro cana cu putin amoniac cu apa. Dinc ce sunt cerceii din arginta sau tinichea?

| Manole_Elena_1988 a răspuns:

Daca nu merge cu lamaie sau acetona atunci nu cred ca mai pot fi curatati! Daca iti luai de aur nu se innegreau!

| Manole_Elena_1988 a răspuns:

Si pasa de dinti e buna, si bicarbonat

| AllieM a răspuns:

Daca nu sunt de argint nu prea ai cum sa-i "repari". Insa daca sunt de argint, poti sa-i albesti din nou cu pasta de dinti sau bicarbonat. happy

| IoneLaLarisa a răspuns:

Bună!
Păi depinde şi din ce sunt facuti cerceii, dacă sunt de argint îi poţi spăla cu pastă de dinţi..sau poţi sa+i pui intr-un pahar cu puţină apă si bicarbonat de sodiubatting eyelashes.

| XNamex123ro a răspuns:

Am auzit ca cu bicarbonat si vecina mea tot asa face cand i se inegresc cercei