| AlexNdry a întrebat:

Mi-am cumparat ulei de ricin cu scopul sa il aplic pe fata pentru indesirea perciunilor si a ciocului dar nu am fost atent si am luat ulei de ricin pe care scrie uz intern. ( zice : stimulator ar peristaltismului ) dar acum nu ma mai pot intoarce la farmacir ca deja l-am desfacut. ideea e ca zice pe el altceva decat voiam eu. E bun si asta sau sa il arunc? Multumesc

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Foloseste-l in mod intern, e bun pentru sanatate, parca pentru tranzit daca nu ma insel si probabil si alte beneficii, cauta pe net. Si mergi la farmacie/plafar si ia unul si pentru uz extern.

| Violleta2022 a răspuns:

Este bun, foloseste-l cu incredere.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Acela pentru uz intern are puritate ceva mai mare, asa ca il poti utiliza; efectul ambelor variante sad... o sa-l constati singur