| robertstoica96 a întrebat:

Salut.am si eu o intrebare mi-am cumparat ieri un ulei de ricin iar pe el scrie "uz intern" eu l-am cumparat mai mult pentru a ma da cu el pe fata ca sa-mi creasca barba si nu stiu daca este indicat si m-am dat cu el pe fata si am si luat o lingurita.stie cineva daca o sa vad ceva semne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti creste barba de la ulei de ricin. Cum spune si @darrio2007, ai sa te saturi. Dar daca ai si luat o lingurita, se vor vedea semnele, ca vei sta mult pe WC. E un purgativ puternic.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce vrei sa creasca barba? Sa pari barbat? Peste cativa ani ai sa te scarbesti de ras la barba.

| Vi003 a răspuns:

Provoaca diareea, e bun pentru constipati! Cine ti-a spus sa te naclaiesti pe caldurile astea cu ulei de ricin? Barba creste dupa o anumita varsta, ai rabdare! O apa tonica data pe o piele curata, racoreste si catifeleaza tenul. Merge sa te freci cu felii de castravete, piersica sau orice fruct ai la-ndemana.

| LadyMelian a răspuns:

Uleiul de richi e foarte gras iar daca ai tenul sensibil o sa te trezesti cu o eruptie de cosuri de toata frumusetea.Si vezi ca data il inghiti are efect purgativ si laxativ.