| AlexNdry a întrebat:

Mi-am cumparat ulei de ricin cu scopul sa il aplic pe fata pentru indesirea perciunilor si a ciocului dar nu am fost atent si am luat ulei de ricin pe care scrie uz intern. ( zice : stimulator ar peristaltismului ) dar acum nu ma mai pot intoarce la farmacir ca deja l-am desfacut. ideea e ca zice pe el altceva decat voiam eu. E bun si asta sau sa il arunc? Multumesc

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E exact acelasi lucru. Uleiul de ricin este in principal recomandat pentru combaterea constipatiei, dar acelasi ulei de ricin se poate folosi si pentru par. Nu exista unul pentru uz extern.