| BogdanHalaMadrid a întrebat:

Salut,mi-am cumparat un parfum,mai exact ck be, am vazut notele dar as vrea sa stiu cam cum miroase si cam cat timp persista parfumul.De preferat sa raspunda cei care au/au avut parfumul

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ti-ai cumparat, ce scrie pe sticluta?
- parfum
-apa de parfum
- apa de toaleta
- sau apa de colonie

Mirosul unui parfum rezista 24 de ore dar si pretul lui este mare, incepand cu 200 euro in sus, la o sticluta de 50ml.

Apa de parfum, apa de colonie si apa de toaleta (eau de parfum, eau de toilet ori eau de cologne), sunt doar niste "APE" care contin cateva picaturi de esenta de parfum in ele, iar mirosul acestora rezistand 2-3 ore, pretul lor fiind in jur 40-50 de euro.

| Dismally a răspuns:

Nu l-am incercat pe acesta dar parfumurile de la Calvin Klein nu tin mult, probabil intre 2 si 6 ore

Răspuns utilizator avertizat
| vatadezahar24 a răspuns:

Salut! Din experiența, persistă până la 10 ore și miros superb!