| MaximSpeed a întrebat:

Salut,mi-am facut ieri in tatuaj iar azi dupa ce l-am spalat cu apa calduta si dupa ce il tamponam cu servetelul am vazut ca se ramane pe servetel vopsea,are ceva?, si dupa cat timp de la creearea tatuajului se fac coji?

2 răspunsuri:
| h3llboy666 a răspuns:

Eu stiam ca se tine sub pansament cel putin o saptamana. Nu se spala dupa o zi.

| Ankesenamon a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa il feresti de apa un timp, iar daca nu poti incearca sa nu il tii sub jet-ul apei foarte mult si imediat sa dai cu bpanthen, iar noaptea sa dai un strat mai gros. fereste te de soare/caldura, incearca sa il feresti de miscari bruste sau haine foarte groase, foloseste doar apa calduta, tine te de bpanthen iar in 2 sapt va fi ok.e ok sa se ia acea vopsea, doar nu insista asupra ei, las o sa cada singura...acum depinde si de tatuaj, cojitele se pot forma si dupa 3/4 zile..ideea e sa nu le rupi, lasa le sa cada singure