| UnTipObisnuit a întrebat:

Nu am experienta cu produsele de ingrijire a fetei. As vrea sa iau un cleanser si un moisturizer pentru ten uleios. (sunt baiat, daca are vreo relevanta).

De unde ati recomanda sa cumpar? Nu as vrea nici sa fie tare scumpe, dar nici de calitate foarte proasta. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comenzi.farmaciatei.ro

Au preturile cele mai mici și de asemenea și livrarea este ieftină.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și eu recomand de pe farmaciatei, cleanser îl recomand pe cel foamind de la Cerave, foarte bun, și ieftin, e vreo 40-50 de lei dar te ține aproape un an... și e super, curăță bine dar nu usucă.
pentru cremă hidratantă... consider să încerci mai multe variante pentru problema ta până o găsești pe cea potrivită ție. mie de exemplu îmi place mult cea de la ivatherm, tot ten gras am și eu. și de cea de la Cerave am auzit păreri bune și intenționez și eu s-o încerc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți compara preturile individual, o sa vezi ce diferența este.

| UnTipObisnuit explică (pentru anonim_4396):

Am observat mai ales cu cele de la notino rolling on the floor)

Poti sa-mi spui daca aceste produse ar fi bune sau as mai avea nevoie de ceva? Adica, in afara de a curata tenul(cleanser) inainte de a folosi produsul de hidratare(moisturizer) si produsul de hidratare mai ar trebui ceva?

Produsele:
https://comenzi.farmaciatei.ro/......ve-p336773

https://comenzi.farmaciatei.ro/......ma-p346184

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Nu știu ce fel de piele ai, și de ce produse ai avea nevoie pentru a-ți îngriji tenul, însă eu îți recomand :
Săpun de Alep - https://ecoera.ro/ro/11-sapun-de-alep

Crema cu extract din melc -
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10020478

Lapte demachiant cu extract din melc - https://comenzi.farmaciatei.ro/......en-p313926

Săpunul de Alep e foarte bun.
La fel și crema cu extract din melc.

Poți găsi gel cu extract de melc și pe : https://m.life-care.com/......6/K04Z/RO/

Ma rog, industria asta farmaceutica cred ca urmează imediat după Petrol și "făină" =) acum cred ca a și urcat cu un loc mai sus.

Nu folosi produse scumpe doar pentru ca sunt scumpe!
Cele ieftine, de obicei, sunt la fel de eficiente ca cele cu preț mai mare, sau chiar mult mai eficiente.
Trebuie sa știi cum citești eticheta, si vei vedea diferența.

| UnTipObisnuit explică (pentru anonim_4396):

Din ce am citit, cele cu extract din melc sunt mai mult pentru "anitimbatranire"? Am vazut ca are contribuire la netezirea ridurilor.
Tipul meu de ten este unul uleios. Momentan "rutina" mea este spalarea pe fata dimineata si seara cu apa calda. Problema este ca in jurul dupa-mesei mi se aduna destul de mult ulei pe fata si se simte enervant. As vrea sa moderez productia de ulei.

Din ce am auzit, pentru a modera productia de ulei a tenului ar fi nevoie de un gel/crema hidratant(a) si ca sa aplici respectivul produs ai nevoie sa cureti tenul mai intai cu un cleanser.

Cele 2 produse pe care ti le-am aratat ar fi suficiente?

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Sunt suficiente.
Te ajută și extractul de melc. Se spune ca cei care lucrează în aceasta industrie au mâinile foarte catifelate.
Ma rog, asta e la alegerea fiecăruia.

| UnTipObisnuit explică (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri si sfaturi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnTipObisnuit):

Cu drag

| GeorgiG2003 a răspuns:

Heii! Si eu am tenul uleios, si folosesc cleanserul La Roche-Posay Effaclar, e in jur de 60 lei sticla de 400 ml care iti ajunge cel putin 4 luni,(sau CeraVe Foaming Cleanser care nici nu are parfum, cel de dinainte are. In rest pretul si gramajul sunt la fel) si ca moisturizer folosesc tot de la aceeasi firma crema Toleriane Ultra Fluid, care este in jur de 50 lei, nu are ingrediente care sa usuce sau sa distruga pielea si lasa pielea foarte catifelata dupa aplicare. Pe ambele le poti gasi fie in farmacii, fie pe internet(eu le cumpar de pe site.ul bebetei, pentru ca acolo au multe reduceri si promotii si le poti lua la pret foarte avantajos) Sper ca te.am ajutat!