| Ieusântanalfabet a întrebat:

Salut, peste o luna am o nunta la un local drăguț fiind cald exclud sacoul mai ales ca acolo voi și juca, întrebarea mea pentru voi este dacă în loc de cămașă ori sacou aș improviza cu un tricou pollo negru sau alb, pantalonii de costum sau blugi și adidași gen alexander mcqueen?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cămașă albă cu maneca scurtă si pantalon de la costum. Nu spui si varsta pe care o ai. Sau daca mergi single ori insotit.
Daca esti casatorit, nu te mai intreb, că nu esti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa mergi la nunta in tricou ca țăranii, mergi la cravata, cămasă cravata chiar daca joci adica dansezi, nu vei fi singurul care va dansa, dar sa mergi in tricou nu este ok cand restul vor fi la costum si cravata si doamnele in rochii si pantofi cu toc

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred si eu ca s-ar potrivi bine. Daca vrei sa dansezi la astfel de evenimente parca nu prea merge cu tinuta de covor rosu.Chiar si femeile am observat ca isi schimba incaltamintea cu ceva sport (sau vin direct asa) si mi se pare foarte tare.

| bunaaaziuaaa a răspuns:

Ar fi excelent sincer! Asta e noua moda deci nu ai de ce sa te temi