| Rock10 a întrebat:

Poate sa ma ajute cineva cu alegerea unui costum. Sau puteti sa imi recomandati niste magazine cu preturi mai mici de unde as putea sa cumpar unul, in Iasi?
As prefera sfaturile cuiva care se pricepe la articole de imbracaminte. Daca se ofera cineva voluntar sa ma consilieze cu asta dau funda + o pizza (in Iasi)! Multumesc

2 răspunsuri:
| pinkdimond a răspuns:

Depinde pentru ce eveniment,nu sunt din Iasi asa ca nu prea stiu ce magazine sunt pe acolo; daca vrei sa fii extrem de elegant,poti opta pentru un costum negru de stofa,camasa alba si cravata(la care ai libera alegere la culoare si felul de a o innoda),pantofi negri lacuiti si eventual daca ai un ceas ar fi duper! insa daca vrei sa fii si elegant si "colorat" opteaza pentru un costum bleu nu neaparat din stofa,de material ce va mai "usor" pantofii negri,ceasul camasa alba si cravata/papionul cu model mai special mai interesant dar culoarea fa fie mai inchisa decat costumul,eventuaun bleumarin, poti in loc de camasa alba sa iti iei una cu patratele, nu carouri si o cravata ceva mai inchisa, poate un albastru spre gri, dar depinde de culoarea camasii

| Rock10 explică (pentru pinkdimond):

Ma gandeam la un costum bleumarin sau un albastru spre negru. Costumul negru complet m-ar face sa arat ca proaspat iesit din cavou (am tenul foarte deschis la culoare). Pe langa costumul bleumarin (as prefera mat) ma gandeam la o camasa alba sau cu patratele (mici) iar cravata ( nu am nici o idee? ). Pantofi as fi vrut sa imi iau un model din acela din piele intoarsa negri ( sper ca asa se numesc).
E banchetul de la finalul facultatii! Nu ma pricep absolut deloc la haine, mai ales haine pentru evenimente. Tot ce vreau este sa nu ies in evidenta, nici sa nu par exagerat (urasc hainele care sclipesc) dar nici sa arat ca si cum m-ar fi imbracat un orb schizofrenic.