| matei12334 a întrebat:

Salut, port 44 la adidasi dar am picioare late. Ce trebuie sa fac ca sa nu mai arat ridicol in orice pereche de adidasi? M-ar ajuta daca mi-as cumpara 45?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: porti numai pantofi de piele, inchisi la culoare: negri, bleumarin sau maro.

Daca arati ridicol puratnd 45 la adidasi, nu crezi ca un numar mai mare te te va arata si mai ridicol?
Poarta numai patofi si piciorul va arata mult mai mic.

| matei12334 explică (pentru Violleta2022):

Se poate face ceva prin intermediul unei operații? Si daca da unde si cat costa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru matei12334):

Nu s etaie picioarele cand ai piciorul mare, ci se cumpara incaltaminte adecvata.
Pantofi se gasesc peste tot, pentru copilasii de la 1an pana la 100 de ani, asdar nu-i dificil deloc, gasindu-se masuri de pantofi si pentru cei cu picioare late, chiar si 44 sau 45.

| dullcat a răspuns:

Buna. Si tatal meu poarta marimea 44. Este intr-adevar cam dificil sa isi gaseasca incaltamintea potrivita. laughing Ai luat in considerare sa schimbi tipul de incaltaminte? Unele modele sport au talpa groasa, cumva iesita in exterior, ceea ce vizual iti mareste si mai mult piciorul.

Marimea 45 nu cred ca te va ajuta deloc daca tu porti 44. Ba chiar te va incomoda, poate sa-ti provoace rani si sigur iti va face piciorul sa para si mai mare.

| matei12334 explică (pentru dullcat):

E cam dificil sa port pantofi la varsta mea

| dullcat a răspuns (pentru matei12334):

Pai nu am zis sa porti doar pantofi. Insa sa stii ca sunt multe modele de pantofi casual sau mai sport, care arata bine. Pantofii nu sunt doar cei eleganti pentru evenimente formale sau mers la birou. Uite si 2 video-uri scurte utile :

Aici spune despre cum o culoarea deschisa reflecta lumina si iti face piciorul sa para mai mare; o culoare inchisa face opusul - https://www.youtube.com/shorts/q8dfIZTGU1w

Aici explica cum o marime mai mare e posibil sa nu te ajute deloc fiindca majoritatea pantofilor au forma gresita (iti poti da seama dupa brant), deloc naturala pentru forma piciorului - https://youtube.com/shorts/ZcSOm2b58e4?feature=share

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Nu. Va fi mai rau.