| KellyGreen a întrebat:

Se apropie balul bobocilor si eu, ca orice boboaca, sunt entuziasmata. Marea problema este ca vom avea o preselectie si eu sunt ceva mai plinuta( nu va imaginati ca sunt obeza, am undeva cu 5-6 kg in plus). Adica mi-ar placea ca la acest bal sa se tina cont de cat de amuzant esti si de ce ai in cap, dar stiu ca asta e cam putin probabil si ca aspectul fizic conteaza mult, cam prea mult, cred eu. Voi ce credeti, am vreo sansa?
Si voi, fetele mai plinute care ati participat la bal, ati reusit sa va calificati sau chiar sa castigati?
Va rog, cei care vor sa critice sau sa faca comentarii care nu au rostul, sa se abtina.
Multumesc mult!
P.S: nu am timp sa dau jos acele kg, in conditiile in care preselectiile sunt peste 2 zile.

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Poate te avantajeaza, depinde de juriu, mie personal imi plac fetele mai dolofane putin... cu forme. A participat in juriu la asa ceva si am punctat formele rotunjite dar si activitatea la restul probelor, vezi la cultura generala sau bancuri sau ce probe sunt la voi ca poti obtine puncte importante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Poarta tinute sa te avantajeze.Succes.

| Katoky a răspuns:

Buna!
Poarta rochii cu care iti sta bine si te avantajeaza iar atunci juriul o sa iti dea o nota buna si o sa fi votata
Du-te si cumpara-ti o rochie impreuna cu cea mai buna prietena sau daca nu vrei cu o prietena incearca cu mama ta ele stiu din experienta si nor
sa te mintawinking
Te pup!

| alex19051988 a răspuns:

Mie imi plac fetele mai plinute si as vrea sa ne intalnim candva daca se poate ca sa ne cunoastem mai bine. Ai fi avut votul meu asigurat daca as fi fost in juriu.

| YesViRginia a răspuns:

Salut.Eu arat perfect din toate punctele de vedere fizic.Psihic si sufleteste mai am de lucrat.Asculta acum.Eu personal nu m-as uita dupa o fetita perfecta si nu m-as uita deloc dupa cea aleasa de toata lumea.Asta-ti doresti? Eu zic sa faci 2 pasi in spate si sa lasi pe altcineva.Pentru ce atatea emotii? Ai idee cat afecteaza inima emotiile? Stresul. Sa astepti ceva cu pumnii la gura iti poate provoca stop cardiac de la o anumita varsta.Acum esti tanara, dar pastreaza-te pentru mai tarziu.Cine te iubeste se va arata si eu iti zic sa ai rabdare in liniste si sanatate.Lasa acolo kg-mele, se vor duce de la sine daca esti fata buna si cuminte.

| Al3xinio a răspuns:

5-6 kg in plus. insemnand ce inaltime si ce greutate? Ca barbat nu vad o problema 5-6kg in plus, cu atat mai mult daca sunt distribuite frumos. Multi dintre baieti/barbati prefera o fata mai cu forme decat una slaba.

| Al3xinio a răspuns:

P.S. si tinuta conteaza foarte mult(referitor la criteriul estetic) Sper ca te-am incurajat. Mult succes!