| bubuuuc a întrebat:

Sunt boboaca si ma bate un gand sa particip la balul bobocilor, dar sunt putin cam plinuta.1.70 si 75 kg..conteaza foarte mult aspectul fizic?

8 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Eu am incercat sa particip intr-a 9-a, si am 1.70 m si 56 de kg, si totusi eram prea grasa pentru ei.Dar iti zic un mic secret:
Nu se merita. E destul de greu, dar in fine, hai sa zicem ca te-ai descurca.Insa pe scena veti purta niste rochii mulate, iar ei merg pe aspectul de "90-60-90"... Nu merita sa incerci sa participi. Repetitiile o sa fie in timpul orelor si o sa pierzi mult din materii, din lectii, iar apoi iti va fi greu sa iti revi.Am o prietena care a participat si a fost una dintre concurente, dar a spus ca daca ar putea sa dea timpul inapoi si sa nu mai participe, ar face-o.
Si chestia cu banii este adevarata.La noi a castigat o panar*ma de fata...nu merita sa castige ea.Dar asta e...
O seara frumoasa!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca te deranjeaza aspectul fizic poti slabi pana atunci, oricum mai e. miss-ul se da pe pile, cel putin la noi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cele mai multe ori, astazi, la Balul Bobocilor castiga fiicele celor cu bani si care au parinti influenti.

Adesea profesorii dau intrebarile acasa fetelor de bani gata, intrebari grele din istorie ori geografie, ca de exemplu cel mai inalt munte din India, scopul este sa piarda proastele sarace!

Participa, chiar daca nu castigi, dar te alegi cu popularitate in scoala, bafta!

| bubuuuc explică (pentru anonim_4396):

Merci de incurajare, anyway laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru bubuuuc):

Nu este vorba de incurajare, cred mai de graba ca este un adevar.

| doreal a răspuns:

Nu. La noi chiar daca nu era la liceu, s-a castigat la miss boboc o fata plinuta cu aparat dentar dar ce voce avea, pff mai rar. Conteaza mult talentul.

| Ritsuko a răspuns:

Participa, asa o sa fac si eu, desi stiu ca nu o sa castig.Au altii ''influenta''. Adica cum sa te pui cu neamurile profesorilor si poate cu odrasla directorului. Imi e greu cand ma gandesc ca o sa ma intrebe ceva acolo si eu o sa pic de proasta. Totusi daca ma fac de cacao, ma fac cu zambetul pe buze! laughing

| Capi a răspuns:

Nu, nu conteaza dar de obicei se ia pe pile.