| TryBaL a întrebat:

Salut, se organizează o scenetă in școala mea și trebuie să mă imbrac ca Alexandru Ioan cuza, vreau să imi spuneți cum improvizez un astfel de costum, cum il fac?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sacou negru si pantaloni albi ornamentate cu un snur aurit, pelerina alba, epoleti cu ciucuri din matase. Poti sa improvizezi--- materialele(snururi, ate, benzi cu orice model) se gasesc la orice mercerie Vezi modelul de costum in foto :http://www.anaderolartdesign.ro/P056.jpg