| ilegale a întrebat:

Va rog ajutati-ma este urgent. Vom face maine o sceneta la scoala si imi trebuie un costum de epoca. Cam greu nu am de unde sa inchiriez la ora asta... deci ar trebui sa improvizez dar nu am idee cum.

Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

Hmm... cam greu. Iti trebuie in primul rand ceva pe care sa pui rochia ceva care sa o faca sa stea mai sus nu stiu daca intelegi. Daca nu ai esti nevoita sa mergi fara. Iti trebuie o rochie simpla si lunga pe care sa o legi sub forma asta daca nu ai cum sa faci ca rochia sa fie umflata http://www.muzeulcotroceni.ro/expozitii_trecut/2010/moda10.jpg. sau peste ea poti pune un bleizer legat cu fundite pe fost de nasturi. Acesoriile sunt brose de toate felurile o palarie ornata cu o fundita sau pene si tot ce iti trece prin cap si ti se pare rustic, un evantai ar fi ideal. Ar fi bine sa iti prinzi ceva in talie o curea mai lata sau o fundita (fundita sa fie in spate). Cat despre pantofi nu au importanta deoarece nu se vad de la rochie. Parul poti sa ti-l faci in bucle spirala :x Sper ca te-am ajutat si ca vei avea un costum de epoca reusit si data viitoare pregateste-te din timp :)