| ColorfullKiiid a întrebat:

am o probleema urgenta! Vineri am la scoala o petrecere de halloween si nu stiu cu ce sa ma imbrac. Nu vreau sa inchiriez costum pentru ca vreau sa fie ceva original, adica as prefera sa improvizez ceva. Imi poate da cineva idei ce m-ar putea ajuta? >:

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Buna.

Deci tu vrei ceva mai original?

Pai nu ar fi bine sa te costumezi in:
- Mireasa Moarta
- Bloody Marry

Costum Mireasa Moarta:
- rochie alba, patata cu ketchup
- pantofi, orice culoare
- accesorii

Machiaj:
- te faci toata alba pe fata
- ruj rosu
- machiaj negru, la ochi

Bloody Mary, este tot la fel costumul, doar ca mai adaugi cateva zgarieturi.

Pa, pa.

| Kolp a răspuns:

Pfff... o colega a rupt o imbracaminte de pat si s-a facut mata, daca esti fata poti
Date cu hartie igienica si te faci mumielaughing
Si al mai bunlaughing -> puneti un cearsaf pe tine si te faci fantoma