| UseYourBrain a întrebat:

Simt nevoia de o schimbare, asa ca m-am decis sa imi decolorez parul la varfuri(stilul ombre hair), dar foarte putin. adica intr-un mod cat de cat natural. Am cateva nelamuriri si s-ar putea sa fiti in cunostinta de cauza. Mentionez ca am parul saten inchis, aproape brunet.
1. Am cumparat pudra si un peroxid de concentrarie 12%. Vanzatoarea mi-a spus ca e cea mai puternica. As vrea sa stiu cam cate minute ar trebui sa las pe par, avand in vedere ca vreau sa nu fie prea deschisa, adica sa nu fie contrastul acela prea puternic intre negru si blond.
2. Daca vreau o culoare naturala, pe restul parului pot sa mai pun decolorant, dar sa-l las mai putin?
As vrea sa iasa cam asa: http://www.acutabove.com.my/blog/wp-content/uploads/2013 /12/Picture-11.png cea din dreapta
Va rog sa-mi spuneti cam cate minute dureaza amandoua.
Multumesc anticipat! :)

1 răspuns:
| Silvia93 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un salon sa iti faca ei apoi `furi` meserie sau daca oamenii de acolo sunt de treaba iti spun ei ce sa faci pe viitor.
Oricum mai mult de 15 minute nu lasi.
Cel mai bine, parerea mea, ar fi sa iti iei o vopsea foarte deschisa la culoare si sa te vopsesti doar unde vrei blond apoi sa adaugi blond peste.
Am avut si eu ombre dar sunt blonda inchis si mi-am luat vopsea blond foarte deschis si mi am dat la varfuri si a iesit ok.