| EUeStEEu a întrebat:

Salut, sunt baiat, am 14 ani si imi da mustata, am mai luat-o de 2 ori cu bicul. Daca o iau din nou(cu bicul) cam in cat timp ar trebui să crească? Aceeasi întrebare si la perciuni. Dar daca o iau cu lama?

16 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar ea creste oricum, nu conteaza cand si cu ce o iei.
Daca tu o iei acum, cam in... 2-3 saptamani deja este aproape la loc. La fel si pentru perciuni.
Bine ca... ea asa o sa se vada cum da si dupa o saptamana, dar foarte foarte mica.

Dar daca tu chiar vrei sa o iei... este ok, numai ca dupa intervine rutina si multi o lasa sa creasca impreuna cu barba. Dupa un timp ii dispare cheful sa o iei in fiecare saptamana. Asa ca poate o sa iti stea mai bine cu putina barba. Dar vezi tu atunci. Ai inca 14 ani. Bafta! ^^

| EUeStEEu explică (pentru DoarBogdan):

Deci zici sa o iau?

| DoarBogdan a răspuns (pentru EUeStEEu):

Cum vrei tu... daca nu iti place, daca vrei sa o mai iei dupa, daca nu iti sta bine asa si vrei ceva diferit, atunci da big grin

| siriusblack98 a răspuns:

Stai linistit ca este doar un mit faza cu barbieritul si crescutul parului facial. Taierea parului de la suprafata nu influenteaza cu nimic bulbul firului de par. Smulgerea acestuia o influenteaza (negativ). Poti sa o iei cu ce vrei ca tot in ritmul ei v-a creste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va crește la fel ca prima oară

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va creste absolut la fel. Chestiile de genul -va creste mult mai repede si va fi mai deasa- sunt doar mituri. Totul sta la baza hormonilor

| TFL007 a răspuns:

Mare prostie, trebuia sa o iei cu o masina de tuns, o sa ti se vada nasol cu timpul de la prea mult barbierit, de crescut numai zic, o sa creasca la loc destul de repede...

| EUeStEEu explică (pentru TFL007):

O să crească daca o iau cu mașina?

| TFL007 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Lol, normal dreacu, ce intrebare poti sa pui, ideea e ca daca te tot dai cu lama o sa ti se vada o umbra mereu de la ras, cum am eu si crede-ma nu dau bine deloc in poze din cauza asta ( nu ca as arata eu cine stie ce frumusete ) dar se observa mereu

| EUeStEEu explică (pentru TFL007):

Eu vreau sa te intreb daca o iau cu lama va creste mai repede?

| TFL007 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Cred ca nici la o zi distanta... in cel mult 15 ore o sa inceapa sa creasca

| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Ce umbră visezi omule? Tu te razi în ambele sensuri? Sau tu te razi regulat, între timp să te mai prindă și soarele pe zonele alea?

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma refeream la faptul ca o sa fie vizibil mustata proaspat rasa iar cu timpul daca o tot fu te cu lama de ras peste o face ferfelitze, cu masina de tuns parca e mai safe scapa si de iritatii ETC

| anonim_4396 a răspuns (pentru TFL007):

Dacă o razi frumos în ambele sensuri și mai des ca să te prindă soarele, nici nu se observă că ai avut mustață

| EUeStEEu explică (pentru TFL007):

Si cu bicul?

| TFL007 a răspuns (pentru EUeStEEu):

Cu ala te poti si taia daca nu stii cum sa il folosesti corect .......mai bine las-o asa ca o sa te placa fetele pe stilul LIVIU VASILICA laughing)