| Gherghisan_Ionut_1999 a întrebat:

Salut, sunt baiat, si am parul cat de cat cret si tot incerc sa il am drept, are momente cand sta si cand nu, ce pot folosi infara de placa de par sa il am drept si moale?

Răspuns Câştigător
| alsokna a răspuns:

L-am copiat de pe DIVAHAIR. E mai mult pentru fete dar poate te ajuta. : Lapte (si miere)
Toarna o treime de cana de lapte intr-o sticla cu pulverizator si distribuie pe tot parul. Piaptana-te cu un pieptene cu dinti rari si lasa-l 1-2 ore. Spala-te normal pe par cu un sampon anti-incretire si pune balsam. Parul va fi mai drept si mai matasos. Poti sa il usuci normal sau cu fenul. Daca vrei adauga cateva picaturi de miere in lapte ca sa iti faca parul lucios.
Ou si ulei de masline. (Poate asta merge pentru parul scurt)
Bate 2 oua si pune 2 linguri mari de ulei de masline. Amesteca bine apoi cu o periuta de vopsit intinde amestecul pe par. Asteapta cateva ore. Apoi spala-te pe par.
Apropo si eu am parul cret si sunt fata.

| Gherghisan_Ionut_1999 explică (pentru alsokna):

La a doua varianta bat 2 oua crude, nu? big grin big grin

| Gherghisan_Ionut_1999 explică (pentru alsokna):

Ar merge ca sampon Wash and go,?

3 răspunsuri:
| cristeasofia a răspuns:

Tratament cu keratina. Fiind baiat ma gandesc ca nu poti avea parul exagerat de lung, asa ca un tratament cu keratina nu ar fi atat de costisitor, avand in vedere ca pretul este in functie de lungimea si de grosimea firului de par. Detalii gasesti pe net, se face in orice salon ce se respecta. Efectul tratamentului dureaza intre 3 si 5 luni, depinde cum il ingrijesti si este ca si cum ar fi intins cu placa, doar cu un aspect mult mai ingrijit, parul devenind catifelat si stralucitor.