| ItsKareeeen a întrebat:

Salut,sunt fată și aș vrea să mă tund dar nu știu ce părere ar avea mai mult băieții, aș dori o tunsoare curtain bangs cu părul mediu, îmi puteți spune băieții părerea voastră?

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Nu ar trebui sa te tunzi pentru băieți, sau părerea lor, tu trebuie sa te simți bine, dar dacă ar fi sa ma întrebi, mie mi se pare ca e un haircut foarte mișto, definește feminitatea, mie mi ar plăcea sincer, dar cum am zis, ție sa îți placa, nu altora.

10 răspunsuri:
| OmBanal33 a răspuns:

Nu cred ca exista o fata care sa ii stea rau cu par lung...
Pot exista sanse de "esec" atunci cand incerci ceva coc sau par scurt... dar asa, nu dai gres...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i frumoasa tunsoarea si nici atractiva pentru baieti.

| ItsKareeeen explică (pentru Violleta2022):

Ești măcar băiat?

| Drimmero a răspuns:

Iti dau un sfat de viata, nu mai tine cont de sfaturile lumii in ceea ce priveste stilul tau vestimentar, look-ul etc. Tunde-te exact cum vrei tu, cum simti sa o faci, nu o face in functie de parerea baietilor pentru ca parerile sunt impartite, unora la place intr-un fel, altora in alt fel si exemplele pot continua. In ceea ce priveste tunsoarea, ca ea sa fie frumoasa si sa se potriveasca trebuie sa tii cont de forma fetei in primul rand, textura lui daca e un par cu volum, mai gros, des ca sa iti confere un look placut si daca e compatibila coafura cu fizionomia ta, o tunsoare potrivita te schimba radical in bine, iti scoate trasaturile in evidenta cum trebuie. Eu zic ca e o coafura destul de ok, acum tu stii daca ti s-ar potrivi, incearca.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ItsKareeeen):

Vorbesc din experienta proprie, de cate ori m-am tuns am observat o reactie ciudata din partea baietilor si apoi, am regretat amarnic ca mi-am tunsul parul lung si atat de feminin.

| ItsKareeeen explică (pentru Violleta2022):

Eu nu vreau să mă tund scurt ci mediu, adică nu cred că ar strica o schimbare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tunzi cum vrei.
Părerea altora despre tunsoarea ta nu este importantă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ItsKareeeen):

Sigur ca poti sa faci o schimbare, dar nu te astepta sa impresionezi baietii, fiindca vei arata ca orice alta fata care s-a tuns...
Ce va impresiona si va atrage intotdaeuna baietii va fi parul foarte lung al fetelor, care denota feminitatte, delicatete, gingasie. Dupa asa ceva tanjesc baietii, nu dupa tunsori moderne ale fetelor.

| ItsKareeeen explică (pentru Violleta2022):

Și cât de lung vrei părul, până la genunchi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ItsKareeeen):

Pana la mijlocul spatelui!