| LastNight1324235436 a întrebat:

Toata vara am alergat mult(cam 7 km pe zi) si slabisem,iar acum, ca a inceput scoala m-am ingrasat foaarte rau. Nu mai am timp sa fac exercitii fizice pentru ca am mult de invatat. Nu mananc mult. Am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| lokymoonred1enjoied a răspuns:

Salut, eu am tot 15 ani, sunt cls 10, si sunt exact ca si tine, ce iti recomand eu, ceea ce folosesc si eu, du-te la sala si dai la bicicleta, sau o varianta mai grea, apucate de ceva stresant cara sa-ti manace toti nervii si seara fa abdomene, cand esti preocupat la maxim de un/o anumit(a) lucru, o sa pierzi in greutate. Eu iti recomand sa vizitezi site-ul gcrs.ro. Astept Funda.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e organismul tau, incearca sa mergi mult pe jos si vei slabi pentru ca o sa faci efort fizic.

| rapp2020 a răspuns:

Incearca sa dai o bicicleta din cand in cand sau sa alergi usor cand mergi la scoala.Sa participii mult la orele de sport.Sa mai joci un fotbal ceva.

| Katoky a răspuns:

Bună!

Păi, dacă zici că nu ai timp poţi folosi mersul pe jos până la şcoală şi coborâtul scărilor de la şcoală în fiecare pauză şi nu evita ora de sport, încearcă să faci ture de teren (sală).

Te pup!

| HTH a răspuns:

Http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......lymail.jpg

parerea mea: fara miscare, nu reusesti sa te mentii