| mberleal354 a întrebat:

1) Nu stiu ce sa fac, când ma epilez la axila ma doare si mi-a iesit ceva rosu ca un fel de cos...cu ce crema sa ma dau, sa-mi treacă?
2 ) Si in zona inghinala când ma epilez ma irit destul de urat si saptamana viitoarr merg la mare si nu stiu cum sa scap, cu ce sa ma dau crying(((

Răspuns Câştigător
| wolfves a răspuns:

Eu ma fac la subrat saptamanal cu crema depilatoare. Nu am nicio problema, in afara ca trebuie sa o fac saptamanal, pentru ca creste destul de repede asa, dar macar nu am nicio problema cu iritatia. Poti incerca asta si in zona inghinala, dar ai grija sa nu iti intre crema acolo.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai daca te epilezi cu big si nu apuca sa creasca mare lucru e normal sa te iriti.La epilarile cu lama nu prea e idicat sa te epilezi foarte des si mai ales in zona aceia pentru ca vei avea iritati urate.
Creme hidratante, sau de galbenele, sau nivea de sus in josul iritatiei, bubitei sa ce ai acolo. Poti sa pui si jet de apa rece pentru cateva minute mie asa imi trece mai bine mai ales daca nu sunt sigura de crema respectiva daca e buna.