| HipHopPolice a întrebat:

SALUT TPU, acum intreb si eu asa sperd ca existe o solutie la intrebare mea desi nu cred ca exista laughing eu am parul cret l-am intis cu placa cv vreme acum mi so mai dus un pic din cret dar il vreau drept, nu stiti cv tratament sau orice, am auzit de asazisu permanent drept... exista asa ceva? si nu stiti cv vraja sau potiune magica sa creasca mai repede big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Te duci la salon si intrebi acolo poate au ceva solutii si cu siguranta au asa ceva.
Ca sa creasca mai repede foloseste uleiul de ricin.
Te pup!

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Parul ti-l poti indrepta permanent (nu chiar permanent, dar o data la o luna, doua) prin schimbarea texturii parului la salon. Insa eu nu ti-as recomanda saloanele de la noi din tara pentru ca este o chestie destul de noua si s-ar putea sa te trezesti cu parul foarte deteriorat. In principiu se foloseste acelasi permanent ca atunci cand vrei sa iti ondulezi parul, insa este folosit intr-un mod diferit.
Mai bine incearca sa ti-l indrepti normal cu placa, cu uscatorul si cu un pieptane sau cu o placa rotativa daca vrei sa il indrepti si sa ii dai un aspect ondulat.
Din cate stiu, dupa folosirea indelungata a placii de par, parul tau o sa stea oricum mai drept decat in mod normal, asa ca vei putea sa folosesti alte metode care sa nu fie foarte agresive cu parul tau.

| lumy4u a răspuns:

Buna,da normal ca exista permament drept. parul ramane drept 6 luni