| saster a întrebat:

am 14 ani si ma masturbez, am cosuri destul de multe doar pe fata nu si pe maini pe umeri si etc ( ca in alte cazuri ), intrebarea este daca de la masturbare apar cosuri?

Răspuns Câştigător
| Ozdogan a răspuns:

Nu neaparat, dar punctul comun este dat de secretia hormonala. Poti consulta un dermatolog, pentru un tratament. Insa oricat te-ai masturba, cosurile nu dispar si in functie de stresul emotional acumulat, cosurile se pot intensifica Marea majoritate a oamenilor se masturbeaza incepand cu varsta pubertatii. Este un obicei normal pentru ca atunci hormonii sexuali incep sa construiasca organele genitale si, o data cu aceasta, sa modeleze psihicul feminin sau masculin. Interesul pentru activitatea si satisfacerea nevoilor sexuale creste treptat pana la nivelul normal pentru un adult. O data cu pubertatea creste atentia acordata sexualitatii.
Funda?

4 răspunsuri:
| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Nu. Cine ti-a spus prostia asta? laughing

| s3go a răspuns:

Te poti masturba in continuare, n-are legatura cu cosurile

| zzuuzzuu a răspuns:

Vai de mine nu stiai? in cateva zile daca te mai masturbezi o sa fi plin de cosuri pline de infectie

| savuraducristi a răspuns:

Mie mi se se pare ca masturbarea da dependenta (cel putin mie) numai cand vad un organ genital feminin sau un film xxx ma masturbez