| saster a întrebat:

am 14 ani si ma masturbez, am cosuri destul de multe doar pe fata nu si pe maini pe umeri si etc ( ca in alte cazuri ), intrebarea este daca de la masturbare apar cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Sigur nu apar de la masturbare cosuri( acnee ).

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cosurile apar de la grasimi care se infecteaza si au legatura cu hormonii. Masturbarea este un obicei absolut normal si sanatos, conform medicilor si psihologilor. Mai multe despre masturbare pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Masturbare

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Nu,stai linistit...

| badboy18 a răspuns:

Mai las-o draq masturbarea... pune mana si citeste ceva