| Papusha1 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Cintaresc 40 kg si am 13 ani, sunt slaba. Vreau vreo medota ca sa ma ingras putin si sa-mi fac figura. Cum as putea? Help me, PLEASE! Fundita...

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Linisteste-te.eu am acceasi greutate si am 17 ani jumatate.nu te mai gandi la ingrasat...o sa vina de la sine mai tarziu.toate modelele sunt slabe si se presupune ca sunt perfecte. oricum poti incerca sa mananci mai mult...dar nu te indopa cu cipsuri/ciocolata/sucuri.o sa ai un ten urat apoi si o gramada de celulita.incearca ceva suplimente din farmacie.

2 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Incearca sa mananci 5 mese pe zi cu 2 gustari, acele mese sa fie bogate, sa contina carne, cartofi.De asemenea poti manca si nuci deoarece au destul de multe calorii, iaurturi cu 3, 5 %grasime. Poti manca odata pe saptamana la un fast-food, insa nu exagera.In plus o poti pune pe mama ta sa iti faca diferite preparate,spre exemplu : o pizza,caltzone,paste,spaghete,sunt o gramada de retete pe internet si pastele,spaghetele au destule calorii.Te poti rasfata cu clatite, papanasi, bine, dar acum sa nu exagerezi pentru ca nu-s chiar atat de bune, sanatoase.
Consider ca ar fi bine sa faci totusi si putin sport de 2-3 ori pe saptamana macar 30 de minute ca sa nu atarne dupa grasimea pe tine.

| Anq209 a răspuns (pentru xButterflyxX):

Si sa adaugam si 2 ore de dormit happyFunctioneaza happy