| anonim_4396 a întrebat:

laughingDeci eu sunt foarte slaba(am 32 de kg) si am 1, 48m.Am 13 ani.As vrea sa stiu cum sa ma mai ingras. Putin help, please?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Pune mana si baga mancar calumea, fara fite ca aia nu imi place ca aia nu stiu cum este. si o sa te ingrasi. stai calma o sa ajungi mai tarziu sa zici ca ai 18 ani si 45 de kg si ca vrei sa slabesti, stai calma esti mica asa sunteti voi fetelewinking

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa iei legatura cu un nutritionist, chiar ca esti slabuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Eşti în creştere, nu ai decât să mănînci dversificat, cât mai sănătos şi practică sport.
Te pup!

| Ironicnαme a răspuns:

Bună!
Nu eşti foarte slabă, eşti mai slabă decât ar trebui să fii la vârsta ta.
Normal, fetele de 13 ani au în jur de 50-55 kg şi înălţimea de 1.60-1.65.
Părerea mea este că ar trebui să mănânci cu poftă. Probabil te-ai gândit să mănânci dulciuri muuulte, dar nu asta-i ideea. Mâncând dulciuri ajungi supra-ponderală şi nu ai vrea asta.
Mănâncă peşte, grătar, ciocolată (nu zilnic) şi mănâncă-le cu multă poftă.
Nu mai depune mult efort.
Dacă nu se văd rezultatele, înseamnă că acesta este organismul tău, de a fi slabă. Aşa cum sunt şi unele persoane, suferă de grăsime, dar se pun foarte repede oricât ar slăbi, aşa eşti şi tu.
Nu pot să afirm asta, dar dacă ceea ce am spus mai sus nu dă roade... Consultă un doctor!
Baftă!

| Crocodilul01 a răspuns:

La 1,48 m ar trebui sa ai cam 40 kg! Cum sa te ingrasi? Fa sport si mananca sanatos! Asa nu vei aduna grasime ci te vei dezvolta normal!

| Bucur_Cristian_1993 a răspuns:

Pai iesi in fiecare zi afara joacate din plin, traiesteti viata....stai afara 2-3 ore pe zi si o sa ai si pofta de mancare si o sa vezi rezultatul... funda?

| Pisica_Iulya_1990 a răspuns:

Serios? eu vreau sa slabesc si tu vrei sa te ingrasi... bucurate eu am 51 de kilograme si as vrea sa am greutatea ta! cum ai reusit?