| TzaTzikyReal a întrebat:

Am tot gasit poze de pe snapchat postate pe Facebook. Dar ceva nu era in regula... Erau screenshot-uri. Intrebarea mea este urmatoarea. Fetele (mai ales) au o moda asa sau chiar nu vad butonul pe care scrie mare "SALVEAZA"?

Răspuns Câştigător
| Moonset a răspuns:

Si eu m-am gandit la asta... Am prietene care posteaza pozele la fel. Eu cred ca o fac pentru ca pur si simplu e la moda. Daca nu le-ar putea salva, pana la urma puteau sa fac screenshot si apoi sa decupeze poza. Nu?

| TzaTzikyReal explică (pentru Moonset):

Butonul de salveaza se vede ai in imagine, deci cred ca raspunsul tau e mai corect

| MihaelaDart a răspuns (pentru TzaTzikyReal):

Eu cand vad o poza de ppe internet nu am nici o optiune (buton) de salvare si doar prin printscreen. Nu pot sa spun si de aceea ti-am spus ca anumite (nu toate) nu au optiunea asta de a salva o fotografie de pe internet si doar prin optiunea printscreen, nu pot fi comparate cu o unitate pc/tableta.
La mine la Nokia Lumia nu se vede nici un buton, doar daca intru de pe laptop pot vedea.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cum multi din ziua de astazi folosesc internetul numai de pe telefon, asa ca anumite telefoane nu au optiunea SALVEAZA. Nici eu nu pot salva o poza de pe internet decat sa ii fac printscreen si sa o pot aplica unde o doresc.

| TzaTzikyReal explică (pentru MihaelaDart):

Pe poza se vede clar butonul de salveaza, dar ok