| BoG_3854 a întrebat:

Am o intrebare:cum pot scapa de cearcane?

Răspuns Câştigător
| oElisabeth a răspuns:

Eu am auzit de cartofii cruzi [ Una dintre vedetele care foloseste aceasta metoda naturista este Maite Perroni ], sau daca nu, foloseste un anticearcan! kiss [ Everfresh de la Maybelline ] Eu de asta am auzit ca e bun happy Mult succes! Fundita?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din pacate, cearcanele, odata aparute, nu dispar de tot niciodata. Si apropo, sper, ca nu le ai ereditare (mostenite genetic, aparute la o varsta frageda). Cu ele chiar n-ai avea ce sa faci.
Ar fi bine sa te inarmezi cu un anticearcan bun si sa ti le acoperi, inainte de a iesi din casa (preferabil sa fii majora). Iar ca sa-ti estompezi un pic cearcanele, spala-te mereu pe fata cu apa cat mai rece si foloseste si un cub de gheata din cand in cand! Poti sa faci si comprese cu ceai verde, de musetel sau de galbenele. Ar fi bine sa-ti cumperi si o apa termala (cea de la Avene e foarte buna) si, bineinteles, o crema speciala pentru zona din jurul ochilor. Da si o cautare pe google: "cearcane tratamente" (vei gasi multe informatii utile)! Succes! Numai bine!

| Sapphire a răspuns:

Eu folosesc crema de galbenele in fiecare zi si functioneaza. De abia se mai vad. Succes si tie! happy

| Beibii a răspuns:

Pliculele de ceai de musetel happy
fierbi apa, pui pliculetele, lasi la racit, 'storci' putin pliculetele si stai cu ele pe ochi 15 -20 min la fel si cu cosurilehappy

| Morenastyle a răspuns:

Odihneste-te sufiecient...relaxeaza-te.

sau foloseste Anticearcanul

| ღHubbaBubbaღ a răspuns:

Buna!
Poti incerca sa dormi mai mult
Sau
Exista corector de cearcane la farmacie sau in magazine pentru frumusete.
Sper ca te-am ajutat putin
Fundita te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, deci in primul rand foloseste o crema hidratanta si grasa.
Miscare din coltu interior spre exterior, in miscarea acelor de ceas.
In al doilea rand, analize si control la ochi.
Repedii naturiste am incercat si eu, rezultat? Zero.

xoxo, didi