| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire. Ce fel de fizionomie a fetei trebuie sa ai pentru ati sta bine cu breton?

Cunoscutii imi spun ca nu mi-ar sta bine cu breton pentru ca am fruntea lata si ca daca mi-as face breton mi-ar acoperi jumatate de fata.

Altii zic ca nu le stau bine cu breton persoanelor cu fruntea ingusta.

Tbh nu mai stiu ce sa cred.

Eu vreau sa-mi fac breton pe o parte "in scari" ca dupa sa-l aranjez si sa-l fac tip scene si nu stiu daca mi-ar sta bine. Am fruntea lata si fata rotunda-ovala.

Thanks.

3 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Tocmai persoanelor cu fruntea lata le sta bine.in special bretonul drept, arata mai bine, cel pe o parte nu prea se mai poarta.dar fiecare cum ii place

| Ritsuko a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim daca ti-ar sta bine asa pe nevazute. Oricum daca tie ti se pare ca ti-ar sta bine fa-o.Incearca sa-ti pui ceva care sa semene cu bretonul si vezi cum sta.
Oricum daca o faci si ti se pare ca nu-ti sta bine poti sa-l prinzi oricand cu o agrafa.

| Sardinaaa a răspuns:

Cred ca ti-ar sta bine pentru ca ai fruntra lata!