| Vuducel a întrebat:

SAlut TPU.
AM o problema cu parul.
Sa incep cu inceputu!big grin
Cand mi`l spal si se usuca parul meu sta drept, blegit, are o forma ciudatathinking
Evident ca sa scap de forma aia il dau cu fixativ.
Ce as putea face sa nu mai folosesc fixativ?
Adica sa imi stea parul cu o forma anume.
Intelegeti voibig grinSperbig grin!
Vot+funda!
>Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| Mikyduts a răspuns:

Foloseste un balsam. Si eu am avut aceeasi problema. Dupa ce iti dai cu sampon, clateste-ti parul dupa acre foloseste balsamul. Lasa-l sa actionaze 4-5 minute dupa care clateste. Si foarte important. Nu iti pieptana parul cat este ud. Lasa-l sa se usuce dupa acre incearca sa ii dai o forma. iti recomand un balsam de la avon special pentru parul tau. Sper ca te-am ajutat. Bafta :*

6 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Foloseste un sampon pentru volum impreuna cu un balsam de par

| RS4 a răspuns:

Incearca crema-gel de la nivea! este intr-un borcanel cu capac metalic cu filet si costa in jur a 13 ron! Fixeaza foarte bine parul, pe durata mare! Bafta!

| Akuryo a răspuns:

Poate sta blegit ca ti-oi da cu prea mult balsam.Fixativul strica parul, ar trebui sa-l folosesti cu moderatie.
Fa-ti alta tunsoare sau fileaza-te.Eu inainte eram tunsa drept si dupa ce m-am tuns filat putin spus ca aveam mai mult volum.laughing

| ClaudiaDia a răspuns:

Cel mai bine e sa iti ei din varfuri daca nu vrei sa te tunzi aveam aceeasi problema doar ca eu am parul putin carliontat. si. schimba samponul.thinking incearca sa renunti la fixativ... date cu balsam si lasa-l sa se usuce natural iar daca til usuci cu feonul usucate cu capul in jos ii da volum si nu te pieptana cu parul ud... happy sper ca te-am ajutat big grin vot+Funda?batting eyelashes

| xcoockie a răspuns:

Eu ti-as sugera sa te tunzi,eu cand eram mica,aveam parul pana la umeri si avea tot asa dupa ce m-a spalam o forma ciudata,m-am dus la coafor si mi-a spus ca ar trebui sa ma tund mai scurt ca sa capete o alta forma,si m-am tuns pana la urechi iar cand l-am avut din nou pana la umeri era usor ondulat si nu mai avea o forma ciudata si apropo, daca imi urmezi sfatul si te tunzi, sa nu iti faci griji pentru ca va creste repede

| alis_1698 a răspuns:

Pai depinde...ori ar trebui sa il tunzi sau sa ii dai tu o forma