| Manea1Legend a întrebat:

Am si eu o nedumerire, mi-am cumparat niste All Star Converse si nu stiu 100% daca sunt originali... Totul este in regula cu ei, nu au R sub steaua de pe calcai, au PUNCTUL minuscul de pe marginea talpii, interiorul este crem, etc. Cea ce ma deranjeaza la ei si imi ia din incredere este ca sunt MADE IN CHINA...

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inainte de a-i cumpara, n-ai vazut unde scrie ca sunt facuti? Daca tot e asa de important pentru tine sa fie "originali"!
Iti recomand cu caldura citirea din DEX a definitiei cuvantului "snob".

| FkThRz a răspuns:

Made in China = Nu prea sunt originali.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru FkThRz):

Cam toate lucrurile sunt facute in china nowadays jegule.

| FkThRz a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Fiecare cu ce are, curatel mic.winking

| BogDaNuTzXD a răspuns:

Cauta, firma sau codul pe ei si il scrii pe net, si asa aflii daca este originali.

| DenisaAlexandra2000 a răspuns:

Buna, draga si eu mi-am cumparat Converse All star sunt inalti si au insigna aia cu Converse All Star sunt originali, daca sunt josi atunci trebuie sa aiba pe limba papucului sa scrie Converse All Star eu asa stiu ca Converse este o firma chinezeasca, dar nu te stresa ca tin foarte mult sora mea are de 4 ani si inca nu s-au rupt si daca te duci cu ei prin ploaie nu iti ajunge la picior, adica mie imi plac foarte mult, acuma depinde si de pret ca daca is mai ieftini s-ar putea sa nu fie originali eu am dar 3 milioane si 75 de lei si erau si la reducere. happy Funda?

| cornelmarcu13 a răspuns:

Sunt originali, firma converse are fabrica in china. Funda?